Dünya Turu Yapan Türk Gezginler

Merhabalar,

En can alıcı listeye geldik. İşini gücünü bir kenara bırakıp, özgürce gezebilmek için yollara düşen insanların hikayelerinin listesini yayınlıyoruz. Dünya Turu Yapan Türk Gezginlerin Listesini oluşturduğumuz bu makaledeki internet sitelerinin tamamını takibe almalısınız.

Dünya Turu Yapan Türk Gezginler Listesini Amerika’da yaşayan Ayfer ve Onur çiftinin seyahat bloglarından temin ettik. Ayfer Onur Seyahatnamesi adını verdikleri blog sitelerini muhakkak takip etmenizi öneririz.

 

Not: Bunların dışında Dünya Turu Yapan seyahat bloguna sahip arkadaşlar yorum yaparak listenin güncel kalmasını sağlayabilirler.

Aşağıda belirtilen site sahipleri sitelerine ait kısa açıklamalarını aykutozcan@outlook.com adresine gönderebilirse, linklerinin hemen altına eklenecektir.

www.aklindanbirulketut.com

3,5 ay önce yönetici oldugumuz işlerimizı bırakıp, hatta alyanslarımızı bile satıp eşimle birlikte dünyayı keşfe cıktık.
Su ana kadar 44 ulke gezdim. Son uc aydir da esimle birlikte dunya turundayiz. Web sayfasi cok guncel degil. Gezi yazilarini ayni isimli facebook sayfasinda ve instagram hesabinda paylasiyorum. Su anda Hindistandayiz. Bizi takip etmek isterseniz FB ve instagram hesaplarindan ulasabilirsiniz.

Lale’nin Dünya Turu Notları  www.1a1e.wordpress.com

İlker’in Bir Dünya Turu Notları  http://birdunyaturu.com

www.ozgurcedunya.com

Anıl’ın Dünya Turu http://postcardsfromtheglobe.com

www.rotasizseyyah.com

www.ikikadinbirdunya.com

www.mavigitarinsesi.blogspot.com

www.bekransarsilmaz.com

While Travelling

Merhaba, ben Sangay’da yasiyorum ve Guneydogu Asya’dan baslayarak tecrubelerimi blogumda hem Ingilizce hem Turrkce olarak video, fotograf ve bilgilerle paylasiyorum: whiletravelling

www.simdiuzaklardayim.com

Ali Eriç’in Land Rover ile Dünya Turu / www.istanbul2istanbul.com

www.baskaturlubirsey.com

www.simdigezelim.com

Yolculuk Zamanı / https://yolculukzamani.wordpress.com/

www.yolbitmez.com

Bir tur atip gelecegim / http://birtur.blogspot.de/

birbasinadunya / http://birbasinadunya.com/

www.dunyanineglencesi.com

Türkiye’nin en iyi gezi blogları listesini görmek için tıklayınız

Türkiye’nin en iyi motosiklet gezginleri listesini görmek için tıklayınız

Türkiye’nin en iyi bisiklet gezginleri listesini görmek için tıklayınız

 

Önemli Not: Sitemizin referans olabilmesi (backlink) için ilgili blog sitesi yöneticisinin konu altına yorum yazması gerekmektedir.

Not: Makaleye ilişkin kapak fotoğrafı gezgintech.com’dan temin edilmiştir.

Bir cevap yazın

 1. dünya turu dedi ki:

  Çocukluğumdan beri hayalim dünya turu. Aslında insanlarda klasik bir hayaldir bu ama böyle yazıları okudukça biraz içine inanç geliyor insanın 😀

 2. Dünyayı gezmek aslında o kadar da büyük bir bütçe istememekte, tamamen hayal gücü ve hevese kalmış olduğunu düşünüyorum. Beş kuruş harcamadan dünya turu imkansız elbette. Ancak 5-6 yıl önce 10.000 liraya bütün dünyayı gezen bir gezginin yazılarını okumuştum. Bana göre de işinden gücünden ayrılmak isteyen bir insanın yapması gereken şeylerin başında geliyor dünyayı gezmek.

 3. İlker dedi ki:

  Millette ne para var genç yaşta dünyayı gezmek gibi güzel şeyleri var

 4. Kadın dedi ki:

  Sevgili yönetici gerçekten benimde hayallerimden birisi dünya turu atmaktır. Bende bunun için çeşitli yollar arıyorum ve bu türk gezginler gibi bende gezmek istiyorum. Yazınız harika olmuş teşekkürler.

 5. Özgürce dünyayı gezebilmek harika olurdu 🙂 Bende Rusya’da dil eğitimi alıyorum farklı bir ülkede deneyim yaşamak güzel birşey bir insan için. Dünya turu hayalleri olan insanlar umarım bunu gerçekleştirebilirler 🙂

 6. Emir Aşkın dedi ki:

  Aroundtogether sitesinin sahibiyim.İşimden istifa edip yolla çıkanlardan birisiyim.Deneyimlerimi sitemde yazıyorum.Asya’da 8 ay dolaştım ve gezmeye devam ediyorum.Listede yer verirseniz sevinirim.

Benzer Yazılar