Kastamonu’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

Kokoreç severler için Türkiye’de nerede olursanız olun seçenek çok! Bol baharat ve bazen de domates eklenerek hazırlanan ve hem kokusu hem de lezzeti ile damakta unutulmaz bir tat bırakan kokoreç, karakteristik bir tada sahip sokak lezzetlerinden biridir. Süt kuzusundan yapıldığında ve kömür ateşinde piştiğinde, kokorecin en lezzetli halini yiyebilirsiniz. En lezzetlisini İzmir’de bulabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak İzmir usulü kokoreç, Türkiye’nin her yerinde var. Özellikle soğuk kış günlerinde günün her saati vazgeçemeyeceğiniz lezzetlerden biri olmaya aday. Yolunuz Kastamonu’ya düşerse ve seyahatiniz sırasında canınız kokoreç istediyse, bu güzel şehirde de kokoreç yiyebileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Bu yazımızda, Kastamonu’da kokoreç yiyebileceğiniz 5 yeri listeledik…

1. Dostlar Kokoreç

Dostlar Kokoreç, Kastamonu’da kokoreç yemek için tercih edebileceğiniz mekanlardan biri. %100 süt kuzusundan yaptıkları kokoreç, oldukça lezzetli. “Balatlı’nın Yeri” olarak da bilinen bu küçük dükkan, özellikle akşam saatlerinde bir hayli kalabalık olabiliyor. İçeride ya da dışarıda, küçük taburelerde yiyebilirsiniz. Kastamonu’da İzmir usulü ya da İstanbul usulü kokoreç yemek isterseniz, Kastamonu merkezdeki bu küçük dükkanı tercih edebilirsiniz. Burası Kastamonu’nun en iyilerinden biri.

Adres: Merkez Mahallesi, Hürriyet Cd., 37680 Bozkurt/Kastamonu

Telefon: 0366 442 51 17

2. Fiko’nun Yeri

Kastamonu’da kokoreç yiyebileceğiniz güzel bir yer arıyorsanız, Fiko’nun yeri şehrin en iyi seçeneklerinden biri. Seyyar bir köfte arabasında hizmet veren Fiko usta, gece geç saatlere kadar Kastamonu’lulara ve buraya gelenlere kokoreç hizmeti veriyor. Arabayla yanından geçerken, kokorecin etrafa yaydığı o muhteşem kokuya hayır diyemeyeceksiniz. Kokorecin yanı sıra, burada midye dolma ve köfte gibi lezzetler de bulabilirsiniz. Yolunuz Kastamonu’ya düşerse, Fiko’nun yeri tercihlerinizden biri olabilir.

Adres: Oluk Başı Itfaiye Yanı (Ankara Cad), 37000, Kastamonu/ Türkiye

3. Kokoreççi Haydar

Kastamonu’daysanız ve geceleri karnınız acıktıysa, o saatlerde tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri de kokoreçtir. Hem kokusu hem de görüntüsü ile sizi cezbetmeye yetecek bu lezzeti, ekmeğin arasında yanında soğuk ayran ile yemek isterseniz, Kokoreççi Haydar’ı tercih edebilirsiniz. Şehrin en iyi kokoreçlerinden birini burada yiyebilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana hizmet veriyor olmaları da onları daha güvenilir kılıyor. Kastamonu’da İstanbul usulü kokoreç yemek isterseniz, Haydar ustanın elinden mutlaka kokoreç yemelisiniz. Burada yemek yiyebileceğiniz bir alan da mevcut. Dilerseniz arkadaşlarınızla gidip, açılışı midye dolma ile yaptıktan sonra kokoreç ile geceyi bitirebilirsiniz. Burada ayrıca köfte ve sucuk gibi farklı lezzetler de bulunuyor.

Adres: Kuzeykent İş Merkezi, 37100 Kastamonu/ Türkiye

Tel: 0(535) 717 47 43

4. Kokoreççi Hayrettin Usta

Kastamonu’da kokoreç ustalarının elinden lezzetli kokoreçler yemek isterseniz, tercih edebileceğiniz ustalardan biri de Hayrettin Usta. Gece yarısı karnı acıkanların en iyi seçeneği, kokoreci bir de burada deneyin. Domates dışında farklı bir tat almak isterseniz, Kastamonu’da İzmir usulü kokoreç için Hayrettin Usta’da kokoreç deneyimi yaşayabilirsiniz. Şehrin en iyi kokoreçlerinden birini bulabileceğiniz mekanın, midye dolmaları da oldukça lezzetli. Kömür ateşinde pişen sıcacık kuzu kokoreç deneyimi için sizi de şehir merkezine bekliyorlar!

Adres: Alparslan Türkeş Bulvarı, 29 İnönü, Kastamonu Merkez, Kastamonu

Tel: 0 (536) 642 4004

5. Bizim Cafe Kokoreç

Kokoreç, ızgara köfte, hamburger ve tost gibi lezzet seçenekleri ile günün her saati Kastamonu’lulara hizmet veren Bizim Cafe Kokoreç, odun ateşinde pişirdikleri kokoreci ile şehrin en iyi kokoreççilerinden biri. Gelip burada yiyebileceğiniz gibi, dilerseniz eve sipariş de verebiliyorsunuz. Kastamonu’daysanız ve gece geç saatlerde karnınız acıktıysa, kokoreç ya da ekmek arası ızgara köfte için tercihinizi Bizim Cafe’den yana kullanabilirsiniz.

Adres: Kasaba Mah. Atatürk Cad. No: 24 / C Cide 37600 Kastamonu

Telefon: (0545) 2016790

Bir cevap yazın

Benzer Yazılar