Samsun’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

Her ülkenin kendi geleneksel yemekleri vardır, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biri de kokoreç. Tipik bir sokak lezzeti olan kokoreç, süt kuzusunun bağırsaklarından yapılıyor. Bazıları için bu kulağa korkunç gelse, hatta Avrupa Birliği’nde satışı yasak olsa bile, aslında çok lezzetli olduğunu öğrenmek için 1 kez tadına bakmanız yeterli. Arkadaşlarınızla içtiğiniz bir gecenin ilerleyen saatlerinde karnınız acıkırsa, saat kaç olursa olsun, Türkiye’nin hemen her yerinde, bir sokakta ya da cadde üzerinde bir köşede kokoreççi bulabilirsiniz. Bu yazımızda, Samsun’da kokoreç yemek isteyenler için şehrin en çok tavsiye edilen 5 mekanını listeledik…

1. Neşeli İsmail’de Kokoreç

Samsun’da kokoreç yemek istiyorsanız, tercih edebileceğiniz ilk mekanlardan biri Neşeli İsmail’de Kokoreç. Kokoreç’in yanı sıra midye dolma ve çorba gibi farklı lezzetleri de bulabilirsiniz. Buraya gidenler memnun ayrılıyor. %100 süt kuzusundan yapılan ve kömür ateşinde pişen kokoreçler, baharatlarla süslenerek ekmek arasında servis ediliyor.

Adres: Deniz Evleri Mah. Adnan Menderes Bulvarı 212. Sk. Sahil Yolu Atakum, Samsun

2. Mithat Usta Kokoreç

Samsun’un ünlü kokoreççilerinden biri de Mithat Usta Kokoreç. Öğlen 3’de açılan mekan, sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veriyor. Yanında ayranı ve turşusu ile köftesi de en az kokoreçi kadar meşhur. Mithat Usta’nın ellerinden kokoreç yedikten sonra, Samsun’da kokoreç denince aklınıza burası gelecek. Yarım ekmek ya da porsiyon olarak sipariş verebileceğiniz lezzetli kokoreçler için fiyatlar da oldukça uygun. Ayrıca kokoreçten sonra midye dolmalara da yer ayırın!

Adres: Güzelyalı Mah. Adnan Menderes Blv. 321. Sok. 21 Atakum, Samsun

Tel: 0538 493 51 62

3. Kayıkçı Kokoreç

Kokoreç öyle bir lezzet ki, en lüks restoranda da yeseniz, sokak arasındaki arabalarda satılan kokorecin lezzetini hiç bir şeyde bulamazsınız. Enfes kokusu ile önünden geçerken sizi cezbetmeyi başaran kokoreci Samsun’da yiyebileceğiniz yerlerden biri de Kayıkçı Kokoreç. Kokoreç arabasında hizmet veriyor. Dilerseniz önündeki banklara oturarak da yiyebiliyorsunuz. Kokorecin yanında midye dolmaları da var. Kokoreç’te Samsun’un en iyisi hangisi derseniz, Kayıkçı Kokoreç’i önerebiliriz. Özellikle İzmir usulü kokorecini denemenizi tavsiye ediyoruz.

4. Pişşti Kokoreç

“Samsun’da kokoreç nerede yenir?” diyorsanız, tercih edebileceğiniz yerlerden biri Pişşti Kokoreç. Seyyar satıcı olarak hizmet veren Pişşti Kokoreç,

Bir cevap yazın

Benzer Yazılar