Ufuk Çağlar Güven’in yola çıkış noktası!

Ufuk Çağlar Güven, yollara düşerek 23 ülke ve onlarca şehir gezdi. Yaptığı seyahatleri yaşamının verdiği tatminsizliğe bağlıyor. Seyahatlerini ve çektiği fotoğrafları Gezilopedi blog sitesinde okurlarıyla paylaşıyor.

Ufuk Çağlar Güven’in kendi anlatımıyla kırılma noktasını okuyun!

Gezgin olmak uzun bir sürecin doğal sonuçlarından birisi aslında. Hayatın akışı bazı konularda insanları farklı yerlerde yönlendiriyor, beni de şimdilik gezmeye yönlendirdi. Bu arada gezmek nasıl bir virüs ise 23 ülke gezdiğim halde kendimi gezgin kategorisine sokabilmiş değilim. “Gezginim artık” diyebilecek miyim, diyebilecek isem ne zaman diyebileceğim hala havada bu soruların cevapları.

Reklam sektörünün bir neferi olarak beden yorgunluğundan çok zihin yorgunluğuyla savaşıyordum. Gün içindeki işlerimin yükü, eve dönüp yatınca sırtımdan atamadığım bir yük şeklindeydi. Uzun süredir fotoğrafçılıkla uğraşıyordum fakat bu da beni kesmiyordu. Bunu geçirmenin farklı yolları olmalıydı. Bir müddet düşündükten sonra en işime gelenin gezmek olduğuna karar verince başladı aslında her şey. Aynı döneme denk gelecek şekilde “ardımda bir şeyler bırakma” ve “gittiğim yerlerle ilgili bir rehber oluşturma” isteği beliriverdi. Uzun beyin fırtınaları sonunda Gezilopedi.com isminde karar kıldım ve yola çıktım.

Amacım bolca fotoğrafla, gittiğim yerlerle ilgili yol gösterici bilgileri paylaşmak. Tarihi, coğrafi konumu, yönetim şekli gibi gezen insanları çokta fazla ilgilendirmeyen konulara girmek yerine “nerede ne yemeli, şu mahalledeki şu abiyle sohbet etmeli, aman bunlara dikkat edin, şunu yapmadan dönmeyin” gibi konuların etrafında dolanmaktan keyif alıyorum.

Bir cevap yazın

Benzer Yazılar