ankara'da kokoreç

Ankara’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer


Kokoreç Türk sokak lezzetlerinin en önemli sembollerinden biri. Başkent Ankara’da kokoreç yiyebileceğiniz birçok farklı ve lezzetli mekan bulunuyor. Aralarında bazıları ön plana çıkarken bazıları müşterileri tarafından olmaz ise olmaz olarak tanımlanıyor. Kokorecin en güzel hallerini Ankara’nın sıcak kültürü eşliğinde deneyimlemek için fazlaca uğraşmaya gerek yok. Çünkü Ankara’da lezzetli kokoreç servis eden birçok farklı mekan var.

Pikolet

Anıttepe Gençlik Caddesinde bulunan Pikolet birçok Ankaralının kokoreç yemek için tercih ettiği noktalardan biri. Müdavimlerinin vazgeçemediği kokoreçleri aynı zamanda mütevazı havası ile tatlandıran Pikolet sebzeli kokoreç ile fark yaratan bir mekan olma özelliği taşıyor. Kokorecin yanı sıra midye servisinin de yapıldığı Pikolet birçok kişinin en sevdiği mekanlar arasında yer alıyor. Günün her saatinde dolup taşan mekan civarın en lezzetli kokorecini yapmak ile ün salmış durumda. Uzun zamandır müşterilerine hizmet veren Pikolet’ in özel lezzetlerini tatmadan Ankara’dan ayrılmayın.

Yenimahalle Şen Kokoreç

Ankara Yenimahalle’de bulunan Şen kokoreç birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Kokorecin lezzeti, baharatların oranı ve mekanın sıcaklığı ile göz dolduran Şen Kokoreç misafirlerine rahat ve salaş bir ortamda kokorecin tadına doyma imkanı sağlıyor. Ahmet usta tarafından yapılan kokorecin tadı kimilerince Ankara’nın en iyisi. Ayran ve acı biber servisinin yanı sıra kokoreçten sonra keyif çayı da Şen kokorecin güzellikleri arasında yer alıyor. Dolu dolu ve doyurucu kokoreç birçok kişiye göre Ankara’da başka bir yerde bulunamayacak lezzette.

Canım Kokoreç

Cevo’nun yeri olarak da bilinen seyyar kokoreç tezgahı fiyatı tadı ve sıcak servisi ile Ankara’da kokoreç yemek için en çok tercih edilen yerlerden biri. Çankaya’da bulunan Canım Kokoreç özellikle yaz aylarında müşterilerin uğrak mekanı haline geliyor. Kokorecin kaliteli olması ve buna oranla oldukça uygun fiyatlara sunulması da Canım Kokoreç’i vazgeçilmez hale getiriyor. Samimi havası ve yemekten sonra çay servisi ile gönüllere taht kuran Canım, Pazar günleri hariç her gün akşam saatlerinde hizmet vermeye başlıyor.

Mebusevleri Profesör Kokoreç

Profesör kokoreç özellikle üniversite öğrencilerinin en sık tercih ettiği mekanlardan biri. İstanbul usulü sebzeli kokoreç servis edilen mekanda uygun fiyatlara doyurucu lezzetler sunuluyor. Midye dolmaları ile de oldukça ön plana çıkan Profesör Kokoreç, Ankara’da kokoreç severlere Mebusevleri civarında hizmet vermekte. Güler yüzlü personeli ve hızlı servisi ile müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma gösteren mekanda en beğenilen ürün şüphesiz ki sebzeli kokoreç. Baharat oranı iyi ayarlanmış, iyi pişmiş harika kokoreci Profesör Kokoreç’te mutlaka denemelisiniz. Kokoreç tercih etmeyenler için çiğ köfte ve midye de denenmesi gereken yiyecekler arasında yer alıyor. Profesör Kokoreç birçok Ankaralı tarafından önerilmekte.

Kokoreççi Hacı

Ankara Söğütözü’nde bulunan Kokoreççi Hacı uzun zamandır hizmet veren mekanlardan biri. Taze ve iyi pişmiş kokorecinin yanı sıra sıcak ve samimi havası ile de müşterileri çeken bir mekan olan Kokoreççi Hacı’nın birçok müdavimi bulunuyor. Fırın kokoreci ile ön plana çıkan kokoreççide çay servisi de yapılıyor. Temizliğe de son derece önem verildiğinden kokoreç yemek için oldukça güvenilir bir mekan olan Kokoreççi Hacı ’da fırın kokoreç yerken parmaklarınızı da yiyebilirsiniz. Köfte gibi diğer ızgara ürünlerinde servi edildiği mekanda herkesçe fikir birliğine varılmış ürün olan fırın kokoreç Ankara’da yalnızca Kokoreççi Hacı ’da yapılıyor. Bu nedenle fırın kokoreç denemek istiyor iseniz Ankara’da mutlaka Kokoreççi Hacı ’ya uğramalısınız. Bir kere uğradıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceğinizi mekanın müdavimleri garanti ediyor.

Ankara’nın yanı sıra bazı şehirlerdeki saklı lezzetleri de derledik. Kokoreç sevenler bu şehirlere uğradıkça tadına baksın.

Gaziantep Kokoreç mekanları,
Bursa Kokoreç mekanları,
Eskişehir Kokoreç mekanları,
Konya Kokoreç mekanları


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

Senin cevabın nedir?

Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızdım! Kızdım!
0
Kızdım!
Komik Komik
0
Komik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Aykut Özcan

10 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalışıyorum. Şuanda da BT alanında özel bir kuruluşta yöneticilik yapıyorum. Gezmek, gezdiğim yerleri fotoğraflamak ve sonrasında sizlere anlatabilmek ruhsal bir rahatlama yöntemi benim için. Bu yüzden yazmayı ve fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum.

0 Yorum

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik Liste
Geri Sayım
Klasik Gerisayım
Herkese Açık Liste
Kendi maddeni ekle ve en iyi gönderi olması için oy ver
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo gibi sitelerden videolar ekleyebilirsiniz.
Ses
Soundcloud, Mixcloud gibi sitelerden ses dosyaları ekleyebilirsiniz.
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
Gif Formatı