Balayı İçin Tercih Edilebilecek 10 Tatil Yeri

balayı için tatil yerleri

Evliliğin belki de en güzel zamanlarından birisi olan balayı için son yıllarda tercih edilebilecek bazı popüler yerler bulunmaktadır. Unutulmaz ve heyecan verici bir balayı yaşamak isteyen çiftler bu yerlerden bütçelerine uygun olan bir tanesini seçerek bu dileklerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Maldivler

Hint Okyanusu’nda birbirinden farklı 1200 adadan meydana gelen Maldivler tropikal bir cennet olarak da tanımlanabilmektedir. Beyaz kumlu plajlarının doğal güzelliği ve okyanusa kadar gelen hindistan cevizi ağaçları ile Maldivler bir balayı için olabilecek en iyi seçeneklerdendir.

Romantik bir tatilin yanı sıra, doğa ile başbaşa olmak ve çift olarak dalış yapmak güzel bir balayı geçirmenizi sağlayacaktır. Eğer balayı için Maldivler’i tercih edecekseniz su altı otelini mutlaka görmelisiniz.

Seyşeller

Maldivler’den sonra balayı için en çok tercih edilen yerlerden birisi olan Seyşeller’de yine tropik bir ada şeklindedir. Şeker beyazı rengindeki kumları, palmiyeleri ve kusursuz bir turkuaz rengindeki denizi ile Seyşeller dünyanın en ünlü balayı noktaları arasında bulunmaktadır.

Koh Samui

Rüya gibi bir balayı geçirebilmek için Tayland’da bulunan Koh Samui egzotik atmosferi ve hızlı gece hayatı ile çiftleri ağırlamaktadır. Koh Samui’de balayı yapacak çiftler, Tayland masajı yaptırmadan gelmemeliler. Böylelikle, hem düğün döneminin stresini atmanız hem de tamamen dinlenmiş bir şekilde tatilden dönmeniz mümkün olacaktır.

Santorini

En ünlü Yunan Adaları içerisinde bulunan Santorini’de muhteşem günbatımını izleyerek eşsiz bir balayı yaşamak mümkün olmaktadır. Beyaz badanalı evleri ve kendine has mimarisi ile Santorini’ye her yıl yüzbinlerce çift balayı tatili için gitmektedir. Ayrıca bu Yunan adasını gördükten sonra, bir an önce yaşlanmak ve böyle bir ada da yaşamak isteyebilirsiniz.

Hawaii

Kuzey Büyük Okyanus’ta bulunan Hawaii, pek çok film ve diziye de mekan olan kusursuz plajları ve yüksek dalgaları ile bilinmektedir. Yemyeşil ormanlarıyla Hawaii, ideal balayı yerlerinden birisidir.

Paris

Aşkın ve romantizmin kenti Paris’te aynı şekilde balayı için en iyi mekan seçeneklerindendir. Romantizmi doruklarında yaşamanızın mümkün olduğu bu şehri seçenler, alışveriş yapmadan da dönmemeliler.

Bahamalar

Atlas Okyanusu’nda bulunan Bahamalar’ın en büyük gelir kaynağı turizmden gelmektedir. Şnorkelle dalışın da mümkün olduğu Bahamalar’da çiftlerin deniz altı yaşamını tecrübe ederken bir yandan da balayı tatillerini geçirme olanakları bulunmaktadır.

Bora Bora

Masmavi ve uçsuz bucaksız denizi ile Bora Bora, bungalov evleriyle balayını geçirmek isteyen çiftleri ağırlamaktadır. Ancak; Bora Bora’da balayınızı geçirmeyi düşünüyorsanız tarihe dikkat etmelisiniz. Bongalov evler, genellikle fazlasıyla doğal bir şekilde döşenir ve klima bulunmaz. Bu nedenle yazın en sıcak zamanlarında sıkıntı yaşamanız olasıdır.

Venedik

Avrupa’da balayı yapmak için en mükemmel seçeneklerden olan Venedik’te geçirilecek balayı esnasında gondol keyfi bir başka olmaktadır. Romantik bir çiftseniz ve hareketten çok sakinliği tercih ediyorsanız, Venedik size mükemmel bir tatil vaat edecektir.

Bali

Endonezya’nın en popüler tatil adası olan Bali, huzur ve barışın bir arada bulunduğu nadir bölgelerdendir. Güneş, deniz ve kum üçlüsüne Bali’nin kültürel zenginlikleri de eklendiğinde ideal balayı yerlerinden birisi haline gelmektedir. Kumların üzerinde çıplak ayaklarla gezebilir, gece denize girmeyi deneyebilir ya da bolca Bali masajı yaptırabilirsiniz.

Benzer Yazılar