aykut-ozcan

Yaklaşık 10 yıldır IT sektöründe çalışıyorum (hala çalışıyorum 🙁 ) Yeni yerler görmek, keşfetmek ruhumda var. Mümkün oldukça bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Türkiye’nin bir çok şehrini gezip görme imkanım oldu, fakat o zamanlar gittiğim yerleri tanıtmak, anlatmak aklımın köşesinden dahi geçmediği için sizlere yeterli tanıtım imkanı bulamadım. Sadece yaşanmışlıklar kaldı.

Yurt dışı deneyimi yaşamadım. Bu hedefi gerçekleştirene kadar bir yanım hep eksik kalacak. 🙂 Çeşitli planlar yapıyorum, ilerleyen zamanlarda bununla alakalı da sizlere bilgi veriyor olacağım.

bizimlegez.com kişisel bir seyahat blogundan daha çok karma bir gezi/seyahat blogu mantığında faaliyet gösteriyor. İçerikte göreceğiniz çeşitli alanlarda, gönüllü içerik sağlayan arkadaşlar sayesinde sizleri bilgilendirmeye ve seyahat etmeye teşvik ediyoruz. Gezdikçe ve yedikçe yazıyoruz 🙂

Keşfetmeyi seviyorum, yeni yerler görmeyi, yeni insanlar tanımayı, yeni şeyler tatmayı… İşte bu odakların bütünü bizimlegez.com’u oluşturdu.

Resmi anlatımıyla; Ben kimim? 

Aykut Özcan – 1985 Artvin / Şavşat doğumluyum. İlkokul sebebiyle başlayan İstanbul macerası hala aynı şehirde devam ediyor. Doğu Karadeniz de tarım ve hayvancılık kısıtlı. Sanayi alanları dar. Tek çare okumak. Bu sebeple İstanbul’a yerleştik.

2005 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Fakat İşletme alanında faaliyet gösteremedim. Kendimi bu alanda başarılı olarak göremeyeceğimi düşünüp IT sektörüne yöneldim ve çeşitli özel eğitimlerle bu mesleki kariyer üzerine planlar yaptım. Doğru bir tercih mi yaptım? Günümüz koşullarına göre geçerliliği olan bir pozisyondayım. Mutlu muyum? Eh…

Elemantary seviyesinde ingilizce biliyorum. Bunun dışında bir dönem İspanyolca’ya ciddi bir öğrenme hevesi içinde bulunduğum da doğrudur. Fakat aşırı ilerletme imkanı bulamadım.

İlerleyen zamanlarda, bizimlegez.com için çeşitli projeler geliştirdikçe buradan yaşanmışlıklarımı ve hedeflerimi güncelleyeceğim. Henüz çırpınma modundayım.

Sevgiler

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik Liste
Geri Sayım
Klasik Gerisayım
Herkese Açık Liste
Kendi maddeni ekle ve en iyi gönderi olması için oy ver
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo gibi sitelerden videolar ekleyebilirsiniz.
Ses
Soundcloud, Mixcloud gibi sitelerden ses dosyaları ekleyebilirsiniz.
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
Gif Formatı