Ege’de Kamp Yapacakların Mutlaka Uğraması Gereken 10 Yer


552
552 points
ege'de kamp yerleri

Tatilini bir yerin sunduğu imkânlar doğrultusunda değil de; daha özgür ve keyifli yaşamak isteyenlerin tercihi olan kamp, ülkemizdeki mükemmel kamp alanları ile beklentiler en üst düzeyde karşılanabilmektedir. Özellikle Ege’de bulunan birçok kamp alanı, doğası ve olanakları ile kampçıların hiç bitmesin diyebilecekleri bir kamp geçirmelerini sağlamaktadır.

1.Kalyoncu Kamp Alanı

Karavan ve çadır kampı için yeterli büyüklüğe sahip bir konumda bulunan Kalyoncu Kamp alanı, ortak kullanıma sunulmuş birçok avantajı ile Ege’de tercih edilesi noktalardan biridir. Halk plajı sayesinde deniz ve kumun tadını çıkarırken akşamları çadır içinde dinlenmek oldukça huzurlu olacaktır.

  1. İzmir- Dereli Kamp Alanı

İzmir’de tercih edilebilecek n ideal kamp alanlarından biri olan Dereli kamp alanı, market ve restoranları ile geniş imkânlara sahip bir kamp tatili geçirmeyi mümkün kılmaktadır. Efes Antik Kent’e oldukça yakın konumda bulunması tarihi geziler yapılmasına da olanak sunmaktadır.

  1. Bodrum Kaya Kamp Alanı

Bodrum’un Güvercinlik köyünde bulunan kamp alanı, merkeze ve havalimanına yakınlığı ile oldukça ideal bir kamp alanı olma özelliğine sahiptir. Birçok ayrıcalığı ile rahat bir kamp yapmayı mümkün kılarken, ailesi ile kamp yapmak isteyenler içinde oldukça elverişli yapıya sahiptir.

  1. Kuşadası- Önder Kamp Alanı

Doğanın tüm nimetlerinden yararlanarak bir kamp tatili geçirmek isteyenler için Ege’de kamp yapılacak en uygun adreslerden biri de Önder Kamp alanıdır. Kamp alanı etrafında bulunan birçok doğal güzellik oldukça keyifli bir kamp geçirmeyi sağlayacaktır. Aynı zamanda büyük şehirlerin kirli havasından sıkılmış olanlar, Önder kamp alanındaki temiz havayı doyasıya içlerine çekme imkânı bulabilirler.

  1. Datça- Ilıca Kamp Alanı

Kamp deneyimi ile Ege’de konaklanabilecek adreslerden biri de Ilıca kamp alanıdır. Kampçılara sunulan birçok ortak hizmetin yanı sıra, birbirinden lezzetli yemekleri ile restoranları, beş yıldızlı otel konforunda bir kamp tatili geçirme imkânı sunmaktadır.

  1. Muğla Köyceğiz Kamp Alanı

Muğla ilinin tatil için en güzel bölgelerinden biri olan Köyceğiz, kampçılar içinde oldukça muhteşem bir doğa ve imkânlar sunmaktadır. Çok sayıda kişinin çadır kampı yapmalarına olanak sunan Köyceğiz kamp alanında, aile sıcaklığını ve huzuru bulmak mümkündür.

  1. Muğla- Hisarönü Kamp Alanı

Sessiz ve sakin bir ortamda kamp yapmak isteyenlerin keşfettiği yerlerden biri olan Hisarönü kamp alanı, denizi ve yeşilliği ile hayallerin ötesinde bir kamp keyfi sunmaktadır. Datça yolu üzerinde kurulmuş olan kamp alanı sayesinde birçok kampçı rahat ve özgür hissedebildikleri bir kamp deneyimi yaşayabilmektedirler.

  1. Fethiye- Küçük Kargı Orman Kampı

Etrafın büyük ölçüde yeşillikle kaplı olduğu orman kampı için en uygun seçeneklerden biri olan Küçük Kargı Orman kampı, birçok imkânı bir arada bulundurması ile hiçbir ihtiyaçtan geri kalmadan kamp yapabilme olanağı sunmaktadır. İsteğe göre karavan ya da çadır, her iki kamp şeklinde de, ormanın huzurunu ve sükûnetini hissetmek fazlasıyla mümkündür.

  1. Marmaris- Çubucak Orman Kampı

Binlerce kişinin aynı anda kamp yapmalarına olanak sunan tesisleri ile farklı bir tatilin kapılarını aralamak isteyenlere hitap eden Çubucak Orman kampı, orman içinde temiz hava ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Kum plajının olmaması eksiklik olarak değerlendirilse de, çakıl taşları üzerinde dikkatli olmak deniz keyfini gölgelemeyecektir.

  1. Gökçetepe Orman Kampı

Kamp için Ege’de orman tercih edenler için verilebilecek en önemli tavsiyelerden biride Gökçetepe orman kampı alanıdır. Bir ormanda bulunabilecek tüm güzellikleri bir arada bulunduran kamp alanı sayesinde, doğanın müthiş sesini dinleyerek geçirebileceğiniz bir kamp deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

552
552 points

What's Your Reaction?

Olmamış Olmamış
0
Olmamış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızdım! Kızdım!
0
Kızdım!
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
confused confused
0
confused
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Hilal Şan

One Comment