Giresun’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

Genelde akşam saatlerinde aklımıza düşen meşhur sokak lezzeti kokoreci, Türkiye’nin hemen her yerinde bulabilirsiniz. Birçok farklı versiyonu bulunsa da, her birinin kokusu ve ağızda bıraktığı lezzet bir başka güzel. Ekmeğin arasında yenildiğinde bir başka güzel olan kokorecin yanına en çok yakışan ise ayran. Bazı kokoreççiler ayrandan sonra turşu suyu da ikram ediyorlar. Çıtır çıtır ekmeği, yanında küçük biber turşusu ve içinde baharatları ile harika bir kombinasyon. Kokoreç, sokakta bir seyyar satıcı ya da caddede yürürken küçük bir dükkanda karşınıza çıkabilir. Giresun’daysanız ve canınız kokoreç çektiyse, burada da lezzetli kokoreçler bulabileceğiniz yerler var. Bu yazımızda, Giresun’da kokoreç yiyebileceğiniz 5 yeri listeledik…

1. Meşhur Ege Kokoreç

Kokorecin birçok farklı versiyonu, hazırlanış şekli bulunsa da, en lezzetlisi İzmir usulü kokoreç olarak gösteriliyor. İzmir’in kokorecini, İzmir’in dışında da, birçok şehirde bulabilirsiniz. Hazırladıkları İzmir usulü kokoreç ile Giresunlulara hizmet veren Meşhur Ege Kokoreç, 10-30 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Kuzu kokorecin en lezzetli halini burada bulabilirsiniz. Kokorecin yanı sıra, burada bulabileceğiniz lezzetler arasında; ciğer, köfte, sucuk ekmek, tavuk şiş, tavuk dürüm ve tost gibi yiyecekler de bulabilirsiniz. Lezzetinin yanı sıra, hijyene verdikleri önem ver başarılı hizmetleri de tam not alıyor.

Adres: Hacısiyam Mahallesi, Fatih Cd. 40/A, 28200 Merkez/Giresun Merkez/Giresun

Telefon: 0537 023 45 91

2. Pamuk Dede Kokoreç

Giresun’da kokoreç yiyebileceğiniz yerlerden biri de Pamuk Dede Kokoreç. Güzel lezzeti ve iyi servisi ve hizmeti ile Giresunlular için en iyi kokoreççilerden biri olarak gösteriliyor. Kömür ateşinde pişirdikleri kuzu kokoreç, gerçekten lezzetli bir kokoreç deneyimi sunuyor. Mekan, gecenin geç saatlerine kadar hizmet veriyor. Gece kokoreç yemek isteyenlerin yanı sıra, gündüz iyi bir kahvaltı yapmak isteyenler için sabah erken saatlerde de kahvaltı hizmeti veriyorlar. Ekmek arası kokoreçten vazgeçemiyorsanız, hem lezzeti hem de uygun fiyatı ile Pamuk Dede Kokoreç’i deneyebilirsiniz.

Adres: Şeyh Keramettin Mah. Gönül Sok. No: 1 28000 Giresun

Telefon: 0546 797 28 61

3. Cadde Köfte ve Kokoreç

Çorba, köfte, ciğer, midye ve kokoreç seçenekleri ile Giresun Merkez’de hizmet veren Cadde Köfte ve Kokoreç, kokoreç severler için şehrin en iyi seçeneklerinden birini sunuyor. Hem lezzet hem de kalite açısından oldukça başarılı. Yanınızda kokoreç sevmeyen arkadaşlarınızla birlikte giderseniz, onlar da meşhur ekmek arası kokoreci deneyebilirler.

Adres: Şeyh Keramettin Mahallesi, Gazi Cd. No:70, 28200 Giresun Merkez/Giresun

Tel: (0454) 202 44 55

4. The Chef’s Wagon

Giresun’da kokoreç yemek isterseniz, tercih edebileceğiniz mekanlardan biri de The Chef’s Wagon. Giresun merkezde hizmet veren mekanda, kokorecin yanı sıra; köfte ve çöp şiş seçenekleri de yer alıyor. Canınız evden çıkmak istemiyorsa, mekanın paket servis hizmeti de var. Lezzetli kuzu kokorecinin yanı sıra, köy yumurtası ile hazırladıkları tavuk şişleri ve Giresun’un en iyi köfteleri de hizmetinizde. Özel baharatlarla hazırladıkları süt kuzusu bağırsaklarından hazırlanan kokoreçler, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanıyor. Ayrıca işletme sahipleri de genç ve güler yüzlüler.

Adres: HacıSiyam Mah. Kumyalı Cumhuriyet Parkı No: 414/15 Merkez / Giresun Siparişleriniz için Telefon

Tel: 0554 928 06 66

5. Cinağa’nın Yeri

Giresun’un en meşhur yemek yerlerinden biri. Meşhur kuru fasulyesinin yanında; kavurma, tas kebabı, tandır, köfte ve kokoreç gibi lezzetler de bulabilirsiniz. Giresun’da kokoreç yemek için seçenekler biraz sınırlı olduğundan, kokoreççilerin yanı sıra, Cinağa’nın Yeri gibi restoranların menülerine de göz atmanızı öneriyoruz.

Adres: Trabzon-Giresun Yolu uzeri Yolagzi Mevkii, Giresun, Türkiye

Tel: +90 454 649 61 02

Benzer Yazılar