maşukiye saklı vadi konum

Maşukiye Saklı Vadi’de açık büfe kahvaltı


Hep ani kararlarla yollara düşen biri olmayı sevmişimdir. Bu sefer bizden önce davranan arkadaşlarımız Kübra&Serkan çifti yakın güzergahta akraba ziyaretleri yapıyordu. Biz de ortak bir noktada buluşalım, güzel bir kahvaltı edelim diye konuşuyorduk ki aklımıza daha önce tesadüfen keşfettiğimiz Maşukiye de ki Saklı Vadi geldi. Biz İstanbul’dan yollara düştük. Maşukiye’ye varmak çok sürmedi. Ortalama 120km gibi bir yol geldikten sonra Kartepeye çıkmadan önce köy içerisinde arkadaşlarımızı beklemeye koyulduk. Biz beklerken yağmur da yağmaya başladı. Tabi gelen arkadaşlar yolda yağmurdan ötürü oldukça sıkıntı yaşadılar. Sileceklerin yağmurun hızına yetişmediğini anlatıyorlardı. Sağ salim geldikten sonra, araçlarla peşpeşe mekana doğru yol aldık.

maşukiye-saklı-vadi-1

Saklı Vadi, Kartepe’ye doğru çıkarken otellerden önce görebileceğiniz yeme içme mekanlarının sonuncusu.  Üstteki fotoğrafta gördüğünüz gibi ormanlık alanı gelen ziyaretçiler için kafa dinlemeye uygun vaziyette derlemişler. Yemek yedikten sonra salıkcakta sallanabilir, hamakta yatıp dinlenebilir ya da oturup çay kahve içebilirsiniz. Bu deneyimleri kahvatıyı ettikten sonra sırayla deneyeceğiz. Sırayla çünkü bizim ufaklık yerinde durmuyor, sürekli kucak istediği için vardiyali gezebiliyoruz. 🙂

maşukiye-saklı-vadi-20

Soldan Sema&Aykut çifti, Sağda Kübra&Serkan çifti

Maşukiye Saklı Vadi’de kahvaltı nasıl?

Haftasonu giderseniz genellikle ziyaretçisi çok olduğu için açık büfe kahvaltı veriliyor. Birçok seçeneğiniz var. Afiyetle yiyebilirsiniz.

Maşukiye Saklı Vadi’de yemek çeşitleri var mı?

Ben genellikle ızgara türevlerini gördüm. Böyle bir yere geldikten sonra da zaten Izgara yemek daha mantıklı 🙂

Aracımla gelmek istiyorum, Otopark sorunu yaşar mıyım?

Saklı Vadi’nin girişinde ortalama 50 araç kapasiteli bir alan var. Aracınızı kolaylıkla bırakıp keyfinize bakabilirsiniz.

Kahvaltımızı ettikten sonra Serkan ile birlikte mekandan çıkıp ormanlık alana doğru indik. Alan oldukça temiz, görevliler sürekli temiz tutuyor. Yukarıda da bahsetmiştim. Aileler geldiklerinde eğlenebilsinler, rahat etsinler diye bir çok şey düşünülmüş. Salıncaklar var, hamakta yatıp dinlenebilirsiniz ya da oturup çayınızı içip sohbetinizi edebilirsiniz.

maşukiye-saklı-vadi-4

Serkan ile üstteki masaya oturduk, çaylarımızı da yanımızda getirmiştik. Hem sohbet ettik, hem de etrafı inceledik. Ailelerin kafa dinleyebileceği hoş bir mekan olmuş.

maşukiye-saklı-vadi-3

Oturduğumuz masanın az ötesinde bu küçük değirmen var. Konsept olsun diye yapılmış fakat oldukça hoş duruyordu. Otopark tarafından akan suyu görevliler bahçeye kadar yönlendirmişler. Hem mekanın çatısından aşağı doğru akıyor hem de yolun kenarından değirmene doğru akıyor. Oldukça hoş bir görüntü sunuyor.

maşukiye-saklı-vadi-5

Gözünüzün yeşile doymaması imkansız, dilediğiniz kadar bu manzarayı izleyebiliyorsunuz. Etrafta bu manzaraya bakan bir çok bank ve masa var. Tek yapmanız gereken oturup tadını çıkarmak.

maşukiye-saklı-vadi-2

Bu kadar yüksekte olmasının en güzel sebebi Sapanca Gölü manzarasının dibine vuruyor olmanız. Ormanlık alanın ortasından böylesine eşsiz bir manzarayı izleyebiliyor olmak ayrı bir huzur veriyor insana.

maşukiye-saklı-vadi-7

Bu çamurlu ayaklar kimin? 😀 Ha bir de sağda sefil pozu çeken kızcağızı görmeyin. 😀

Hamak keyfi için ideal. Ormanlık alan olması sebebiyle serin bir ortamda, tatlı tatlı esen bir yerde şekerleme yapabilirsiniz.

maşukiye-saklı-vadi-6

Fotoğrafın açısı sebebiyle kocaman bir dere akıyor gibi görünebilir ama aldanmayın 🙂 Küçücük bir su sayılır. Yine de çıkardığı ses oldukça hoş 🙂

Kartepe Saklı Vadi Restaurant kahvaltı ücretli ne kadar?

4 kişilik açık büfe kahvaltı için 110 TL ödedik. Yani kişi başı 25-30 TL arasında bir ücrete açık büfe kahvaltı yapabiliyorsunuz.

Maşukiye Saklı Vadi’ye nasıl gidilir?

Saklı Vadi Maşukiye sınırları içerisinde yer alıyor fakat Kartepe Saklı Vadi olarak da biliniyor. Aşağıdaki haritayı kullanarak direk Kartepe Saklı Vadi Restaurant‘a konum girebilirsiniz.

Adres: Green Park Kartepe yolu üzeri 5. km. Maşukiye Kartepe – Kocaeli

Biz yaşadığımız bu deneyimden oldukça keyif aldık. İlerleyen zamanlarda anayemekler için de yeniden uğramayı planlıyoruz. Yani “Yola çık yol açık” 🙂


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

Senin cevabın nedir?

Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızdım! Kızdım!
0
Kızdım!
Komik Komik
0
Komik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Aykut Özcan

10 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalışıyorum. Şuanda da BT alanında özel bir kuruluşta yöneticilik yapıyorum. Gezmek, gezdiğim yerleri fotoğraflamak ve sonrasında sizlere anlatabilmek ruhsal bir rahatlama yöntemi benim için. Bu yüzden yazmayı ve fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum.

0 Yorum

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik Liste
Geri Sayım
Klasik Gerisayım
Herkese Açık Liste
Kendi maddeni ekle ve en iyi gönderi olması için oy ver
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo gibi sitelerden videolar ekleyebilirsiniz.
Ses
Soundcloud, Mixcloud gibi sitelerden ses dosyaları ekleyebilirsiniz.
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
Gif Formatı