papucumun gezgini

Papucumun Gezgini nasıl gezgin oldu?


Onlar kendine Papucumun Gezgini diyor.
Peki, gezgin olmaya nasıl karar verdiler?

Türkiye ve Dünya’nın herhangi bir yerine seyahat etmek istiyor ve cesaret edemiyorsanız, onlara kulak verin!

Hayatı boyunca yolda olma halini seven ve benimseyen bir çift olarak bu kararı almamız sürpriz olmadı. Ancak kolay da bir karar değildi. Çünkü bunu gerçekleştirmemizin önünde o kadar çok engel var ki, bunların hepsini tek tek yıkmak kolay değildi… Zaten ülkemizde insanlara ‘gezmek’ temalı bir soru sorduğunuzda pek az insan gezmeyi sevmediğini söyleyebilir. Ancak iş, gezmeyi hayat tarzına dönüştürmeye gelince bahanelerimiz cebimizdedir. Gezme fikrini hayatımızın merkezine koymak pek tercih ettiğimiz bir durum değildir. Toplum normalimizde böyle bir olgu henüz oturmamış. Çevremize baktığımızda herkesin, ezberlenmiş hayatlar yaşadığını görüyorduk. Kimse normalin dışına çıkmak istemiyor, yazılı olmayan bir rutin kurallar silsilesinde mutsuz hayatlar yaşıyordu. Herkesin hayalinde dünyayı gezme fikri var ama… İşin icraat kısmına gelince bahane de var… Anlayacağınız hayaller Paris durumu…

Bizim de hep bir dünyayı keşfetme, gezme fikri kafamızın bir köşesinde duruyordu. Ama çoğunluğu maddi bahaneler olmak üzere bu fikirleri sürekli erteliyorduk. Bir gün sürekli olarak bir şeyleri ertelemekten sıkıldığımızı fark ettik. Çünkü ertelediğimiz şeyler bizim hayallerimiz ve yaşamak istediğimiz hayattı. Bunun yerine öncelik verdiğimiz ise bize yaşamamız için dayatılan bir yaşam şekliydi. Neydi bunlar arabaydı, kariyerdi, yaşlılığında hazır paraydı hatta doğmamış çocuğuna hazırlayacağın gelecekti. Bunlar, bizim istediğimiz öncelik verdiğimiz şeyler değildi… Daha ne kadar erteleyecektik hayallerimizi… İşte bu soruya cevap veremedik ve attık kendimizi yollara…

Öncelikle kısa sürelerle çıktığımız yurtdışı tecrübelerimizin bize yetmediğini görünce; uzun soluklu, biteceği günü bilmeden, dönüş gününü beklemeden dünya turuna start verelim dedik. Daha önce 22 günlüğüne Tayland ‘a gitmemiz buna en büyük cesaretimiz oldu.  Çok uzaklarda değişik insanlar, farklı yaşamlar ve çok güzel yerler vardı.

Bu kararı bir gecede aldık…  Sımsıkı bu kararımıza tutunduk, her işimizi buna göre planladık; gitmek için yaklaşık 1,5 senelik bir hazırlık süreci yaşadık. Gideceğimizi çevremizdeki tanıdıklarımıza söylediğimizde ise kimse bize inanamadı, sadece hayalimiz sandılar bunu. Planladığımız zaman gelince uçak biletlerimizi gösterdiğimizde ise şok oldular. Şaka maka gidiyorsunuz dediklerinde ise verdiğimiz tek cevap vardı “Biz hiç şaka yaptığımızı hatırlamıyoruz”

Amacımız kendimizi sınamak, tanımak, neler yapabileceğimizi yaşayarak görmek, bunu sürekli bir yaşam şekline dönüştürmek için doneler toplamaktı. İşte biz böyle gezgin olduk….


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

Senin cevabın nedir?

Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızdım! Kızdım!
0
Kızdım!
Komik Komik
0
Komik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Aykut Özcan

10 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalışıyorum. Şuanda da BT alanında özel bir kuruluşta yöneticilik yapıyorum. Gezmek, gezdiğim yerleri fotoğraflamak ve sonrasında sizlere anlatabilmek ruhsal bir rahatlama yöntemi benim için. Bu yüzden yazmayı ve fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum.

0 Yorum

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik Liste
Geri Sayım
Klasik Gerisayım
Herkese Açık Liste
Kendi maddeni ekle ve en iyi gönderi olması için oy ver
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo gibi sitelerden videolar ekleyebilirsiniz.
Ses
Soundcloud, Mixcloud gibi sitelerden ses dosyaları ekleyebilirsiniz.
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
Gif Formatı