gezi blogu nasıl açılır

Seyahat blogu açarken dikkat etmeniz gereken 7 önemli şey


İyi bir gezgin olduğunuzu düşünüyor ve gezdiğiniz yerleri, deneyimlediğiniz yeni her şeyi bir sitede toparlamak ve takipçilerinize ulaştırmak istiyorsunuz. Fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, size yapmanız gerekenlerle alakalı belirlediğimiz 7 maddeyi inceleyebilirsiniz.

Aşağıda belirttiğimiz “Bir seyahat blogu açarken dikkat etmeniz gereken 7 önemli şey” sitenizin olmazsa olmaz, en temel kurallarıdır.

1- Akılda kalıcı bir isme sahip olmalısınız. Tahmin edilebilir bir isim sahibi olursanız, arama motorlarından ziyaretçileriniz daha çok gelir. Haliyle elde edeceğiniz reklam gelirleri de doğru orantılı olarak artar.

2- Belirlediğiniz ismin özellikle .com uzantılı adresini tescil firmalarından birinden kayıt etmelisiniz. Belirleyeceğiniz adresi 5 yıllık almanızda fayda var.

3- Sitenizin bir hosting’e ihtiyacı var. Sitenize gireceğiniz içerikleri barındıracağınız alana hosting diyebiliriz. Bunu da ismi tescil edeceğiniz yerden temin edebilirsiniz.

4- Günümüzde en yaygın ve kolay kullanıma sahip yazılım wordpress’dir. İnternet dünyasında WP altyapısına uygun olarak hazırlanan bir çok tasarım bulabilirsiniz. Satın alacağınız tasarımın mobil cihazları destekliyor olması en önemli kriterlerden biridir. Sitenin kodlaması, SEO puanı… muhakkak satın alınmadan önce kontrol edilmelidir. Sitenin açılış hızı da en önemli etkenlerden biridir. Bu siteden gelir elde etmeyi planlıyorsanız, Google reklamlarına uygun olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Ayrıca Google reklam politikalarına uygun olan esnek reklam kodlarını da tema yazılımının destekliyor olması oldukça önemlidir.

5- Sitenizin Logo, Facebook, Twitter, Google + gibi kapak ve profil çalışmalarını muhakkak önceden hazırlayın. Grafik bilginiz yoksa bir grafikerden destek alabilirsiniz.

6- Sitenize günde en az 1 yazı ekleyin. Bu yazı en az 250-300 kelimeden oluşsun. Google kelime sayısı fazla olan içerikleri sever. Yazı ne kadar uzun, o kadar iyi! Yazacağınız yazının özgün olması çok önemli. Kopya içerikler başınıza bela olur.

7- Sitenize ekleyeceğiniz yazı için belirleyeceğiniz anahtar kelime (etiket) sayısı 3-4 adeti geçmesin. Fazla etiket kullanımı sitenizi google ve diğer arama motorlarında spama düşürebilir.

Yukarıda belirttiğim maddelere dikkat ederseniz temelde ihtiyacınız olan blog sitesini kurmuş olursunuz. Yazılımı wordpress tercih etmeniz durumunda sitenizi ayarlarken zorlanmayacağınızı da belirtelim. İnternette ihtiyacınız olan bütün bilgileri kısa sürede temin edebilirsiniz. Kafanıza takılan bir konuya bu vesileyle de hızlı çözüm üretebilirsiniz.

Başarılar dilerim!


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

Senin cevabın nedir?

Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızdım! Kızdım!
1
Kızdım!
Komik Komik
0
Komik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Aykut Özcan

10 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalışıyorum. Şuanda da BT alanında özel bir kuruluşta yöneticilik yapıyorum. Gezmek, gezdiğim yerleri fotoğraflamak ve sonrasında sizlere anlatabilmek ruhsal bir rahatlama yöntemi benim için. Bu yüzden yazmayı ve fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum.

0 Yorum

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik Liste
Geri Sayım
Klasik Gerisayım
Herkese Açık Liste
Kendi maddeni ekle ve en iyi gönderi olması için oy ver
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo gibi sitelerden videolar ekleyebilirsiniz.
Ses
Soundcloud, Mixcloud gibi sitelerden ses dosyaları ekleyebilirsiniz.
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
Gif Formatı