en ilginç oteller

Tasarımı En İlginç 10 Otel


İyi bir tatilin olmazsa olmazları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimileri sakin ve huzurlu mekânları tercih ederken kimileriyse insanların yoğunlukta olduğu canlı tatil yerlerini tercih etmektedir. Bazı insanlara sanat dolu bir tatil daha cazip gelirken bazıları ise tatilde doğayla iç içe olmayı tercih eder. İyi tatil anlayışı ne olursa olsun öyle oteller vardır ki birçok insanı tasarımlarıyla ve konseptleriyle şaşırtabilmekte ve etkisi altına alabilmektedir.

Waterworld Hotel, Çin

Otel su dolu bir taş ocağı üzerine inşa edilmiştir. Bu sebeple aslında derin bir çukurun içinde yer alır. Otel doğal yollarla yapılmış olup sırtını maden duvarına yaslamaktadır. Ayrıca su altında bulunan mekânlar otelin en çok ilgi gören yerlerindendir.

Everland, Paris

Everland’in en büyük özelliği tek kişilik oluşu ve turizm amaçlı değil de sanatsal gayelerle üretilmiş olmasıdır. Bu tek kişilik otelde çift kişilik bir yatak, bir banyo ve bir salon bulunur. En önemlisi oteli hareket ettirmek ve istenen manzaranın karşısına konumlandırmak mümkündür.

Sala Silvergruva, İsveç

Bu otel de tek kişiliktir ve oteli özel yapan şey eski bir gümüş madeni içerisinde bulunmasıdır. Bu maden oldukça iyi korunmuş tarihi bir mekândır ve içinde göller ve mağaralar bulunmaktadır.

Hotel de Glace, Kanada

Hotel de Glace kar ve buzdan yapılmıştır. Hava sıcaklığından etkilendiği için yılın ancak belirli dönemlerinde hizmet sunmaktadır. Her yıl insanların konaklaması için yeniden inşa edilir. Özellikle düğün fotoğraf çekimleri için muhteşem manzaralar sunmaktadır. Bu sebeple konaklama dışında çeşitli konseptlerde de kullanılabilmektedir.

Juvet Oteli, Norveç

Juvet Oteli orman içinde inşa edilmiş tüm duvarları baştan sona camdan olan bir oteldir. Dışarıdan bakıldığında camlar ayna özelliği gösterir ve etraftaki ağaçları yansıtır. Böylece otel ormanla adeta bütünleşmiş olur. Bu yapısı ile odalar birer kuş yuvasını andırmaktadır.

Kakslattanen, Finlandiya

Bu otel ormanın ortasında camdan igloları andıran odalarıyla dikkat çekmektedir. Birbirinden ayrı konumlandırılmış bu iglolarda doğayla iç içe bir tatil geçirmek mümkün. Ayrıca iglolar tamamen camdan oluştukları için geceleri misafirlerine muazzam bir gökyüzü manzarası ve yıldız seyri sunuyor.

Venetian Oteli, Las Vegas

Venetian Oteli adından da anlaşılabileceği gibi Venedik’i andırıyor. Burası bir otelden çok bir su şehrine benziyor. Otel bünyesinde kanallar, gondollar, alışveriş merkezleri ve küçük kafeleri içermekte. Üstelik San Marco adında bir meydana da sahip. Otelin tavanı ise üç boyutlu olarak gökyüzü görünümünde inşa edilmiş bu yüzden misafirlerine kapalı alanda olduklarını unutturup bir Venedik tatili yaşadıklarını düşündürtüyor.

Kütüphane Oteli, New York

Kütüphane Oteli kitap kurtları için bulunmaz bir fırsat niteliğinde. Otelde misafirler ne yana dönse bir kitaplığa rastlıyor ve bu kitapları diledikleri gibi okuyabiliyorlar. Otel 6 bin civarında kitabı bünyesinde barındıran bir kütüphane olarak da düşünülebilir.

Gamirasu Cave Hotel, Kapadokya

Gamirasu Cave Hotel 35 mağara odadan oluşmaktadır. Kapadokya’nın eşsiz doğasına uyumlu olarak tasarlanmıştır. Üstelik oteldeki odalar da doğal mağaralardır. Burası eski çağlarda inzivaya çekilmek amaçlı kullanılıyormuş. Mağaralar insanların tinsel ihtiyaçlarını karşılaması ile biliniyor. Günümüzde de misafirlerine sakin ve huzurlu bir dünyanın kapılarını açıyor.

Jumbo Hostel, Stockholm

Bu otel bir uçak otel niteliği taşıyor. Artık kullanılmayan Boeing 747 Jumbo Jet bir otele dönüştürülmüş ve otel resepsiyon, kafe, tuvalet ve duş gibi bütün gerekli özelliklere sahip. Bunun dışında otel odaları ranzalı yataklardan ve raf yerine kullanılabilecek bagajlardan oluşuyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

Senin cevabın nedir?

Kafam Karıştı Kafam Karıştı
0
Kafam Karıştı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızdım! Kızdım!
0
Kızdım!
Komik Komik
0
Komik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Aykut Özcan

10 yıldır Bilgi Teknolojileri alanında çalışıyorum. Şuanda da BT alanında özel bir kuruluşta yöneticilik yapıyorum. Gezmek, gezdiğim yerleri fotoğraflamak ve sonrasında sizlere anlatabilmek ruhsal bir rahatlama yöntemi benim için. Bu yüzden yazmayı ve fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum.

0 Yorum

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik Liste
Geri Sayım
Klasik Gerisayım
Herkese Açık Liste
Kendi maddeni ekle ve en iyi gönderi olması için oy ver
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo gibi sitelerden videolar ekleyebilirsiniz.
Ses
Soundcloud, Mixcloud gibi sitelerden ses dosyaları ekleyebilirsiniz.
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
Gif Formatı