Vizesiz Gidebileceğiniz En Güzel 6 Avrupa Ülkesi

vizesiz gidebileceğiniz avrupa ülkeleri

Türk vatandaşlarında vize şartı aramayan pek çok Avrupa ülkesi, insanların alternatif olarak yurt dışında da tatil yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu noktada hem vize şartı bulunmayan, hem de tatil için şahane alternatiflere sahip olan ülkeler, yazı iple çeken ve güzel bir Avrupa tatili yapmak isteyenler için bilgi verici nitelikte olacaktır.

Vizesiz Rusya Tatili

Bir süre önceye kadar vizesiz seyahatin sorun olmadığı ülkelerin başında gelen Rusya, son dönemlerde yaşanan siyasi erilimler sonrasında beklemeye alınmıştır. Ancak geçmişi köklü iki ülke arasında bu anlaşmazlıkların sona erip tekrardan vizesiz Rusya seyahati mümkün hale gelecektir. Tarihi ve büyük şehirleri ile gösterişli bir atmosfere sahip olan Rusya bu anlamda Avrupa ülkeleri arasında görülmeye değer nitelikteki yerlerden biridir. Rusya’ya dair pekçok özelliği aynı şehir içinde bulmak ve unutulamayan bir Avrupa tatili için mutlaka Rusya seçenekler arasında yer almalıdır.

Vizesiz Sırbistan Tatili

Kısa tatil kaçamakları için oldukça ideal ülkeler arasında yer alan Sırbistan, aynı zamanda Avrupa seyahati sırasında bütçesini çok sarsmak istemeyenlere hitap edecek özelliklere sahip bir ülkedir. Ayrıca Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’ın olağanüstü güzelliklere sahip olan doğası ve aktiviteleri ile mutlaka herkesin hayatında bir kere gelmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle hareketli gece hayatının olduğu bir tatil isteyen ancak gündüzleri de kültürel gezilerin yapılabileceği bir yer arayanların beklentilerini büyük ölçüde karşılayacaktır. Üstelik yakın mesafede bulunan Avrupa ülkelerinden biri olarak yaklaşık 2 saat sonunda Sırbistan’ın güzellikleri ile bir arada olmak mümkündür.

Vizesiz  Slovenya Tatili

Vize şartı bulunmayan Avrupa ülkelerinden biri olan Slovenya, her tatilcinin kendine uygun bir eğlence aracı bulabileceği bir yerdir. Turistik açıdan oldukça zengin bir yer olmasının yanında ekonomik bir ülke olması, insanlar tarafından çokça tercih edilir olmasına neden olmaktadır. Balayı çiftleri tarafından tercih edilmekte olup, doğasının eşsiz güzelliği ile yeni çiftleri kendine çekme cazibesine sahiptir. Bu bölgenin bu denli popüler ve cazip olmasındaki en temel neden bir anlamda düşük bütçeli tatil imkânlarının çok sayıda olmasıdır.

Vizesiz Ukrayna Tatili

Ukrayna tatilcileri en çok kendine üst düzey eğlence anlayışı ile çekmektedir. Aktif bir gece hayatının olduğu bir tatil için Ukrayna en sık tercih edilen Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Eğlenceli mekânları ile bilinmesinin yanı sıra, doğaya ve tarihe ait pek çok değeri içinde barındıran bir ülke olması da burayı tercih edilir kılmaktadır. Ukrayna’da en çok ziyaret edilen noktalar arasında yer alan Kiev, Odessa ve Lviv pek çok tarihi ve siyasi değerlere bizzat şahit olunabilecek noktaları arasındadır. Ukrayna şehrinin bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de Türk vatandaşlarının vizesiz giriş yapabiliyor olmalarıdır. Bu sayede dileyen herkes için Ukrayna tatili eşit uzaklıkta olurken, mutlaka görülmesi gereken değerleri ile unutulmaz bir tatilin en önemli adreslerinden biri olabilir.

Vizesiz Arnavutluk Tatili

Eğer yepyeni lezzetli yemekler keşfetmek sakin ve dinlendirici bir tatil yapmak istiyorsanız Arnavutluk tercih edilebilecek bölgelerden bir tanesi. Gezebileceğiniz bolca tarihi mekan bulunmakta olup camileri ve kiliseleri gezilmeden olmazsa olmazlardır.

Vizesiz Makedonya Tatili

Makedonya Türk kültürüne yakın mesafede olan ve pek çok ünlü şehri ile popüler olan vizesiz Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Özellikle Ohrid bölgesi Makedonya’nın ilgi çekici olması için bile yeterli özelliklere sahip bir yerdir. Oldukça uygun fiyata getirilebilecek bir Avrupa tatili için mutlaka Makedonya alternatifi de düşünülmelidir.

Benzer Yazılar